Bezár
Hírek

Manuális tesztelők az informatikában: Akik a felhasználóbarát szoftverek mögött állnak

A manuális tesztelés a szoftverfejlesztés életciklusának nélkülözhetetlen szakasza. Az ezzel foglalkozó szakemberek kulcsfontosságú szerepet vállalnak abban, hogy az informatika rohamosan fejlődő világában zökkenőmentesen működő alkalmazások jussanak el a felhasználókhoz.

Manuális tesztelők az informatikában: Akik a felhasználóbarát szoftverek mögött állnak


Az alábbi cikkben röviden bemutatjuk a manuális tesztelők feladatait és a munkaerőpiacon rájuk váró lehetőségeket.


Mit csinál egy manuális tesztelő?

A manuális tesztelők feladata a szoftveralkalmazások tesztelése automatizálási eszközök használata nélkül. Interakcióba lépnek a szoftverrel, ahogyan azt a végfelhasználó tenné, és azonosítják a hibákat és a felhasználói élményt esetlegesen negatívan befolyásoló tényezőket. Miután előzetesen felmérték a szoftver paramétereit, és kiderült, mely területek igényelnek különös figyelmet, részletes teszteseteket írnak, amelyek lépésről-lépésre történő utasításokat tartalmaznak arra vonatkozóan, hogyan kell tesztelni a bizonyos funkciókat. A manuális tesztelők gyakran szorosan együttműködnek a fejlesztőkkel annak biztosítása érdekében, hogy a szoftver a kiadás előtt megfeleljen a minőségi előírásoknak.

 

Munkaerőpiaci lehetőségek manuális tesztelők számára 

Bár az automatizált tesztelés is egyre keresettebbé válik, a manuális tesztelés továbbra is a szoftverminőségbiztosítás alapvető része, különösen azokban az iparágakban, ahol a szoftverrel való felhasználói interakció összetett, jóval több mint néhány kattintás.

Bármilyen területen is történik egy szoftver, weblap, vagy mobilapplikáció fejlesztése, a fejlesztői csapatnak mindenképpen szüksége van tesztelőkre. A tesztelők ellenőrzik a félkész szoftvereket és szakértői visszajelzéseket adnak a programozó kollégáknak. Ha nem lennének, a fejlesztőknek rengeteg ideje menne el a tesztelésre, és épp arra nem maradna idejük, ami a feladatuk: a fejlesztésre. A tesztelők munkája tehát kulcsfontosságú a fejlesztői projectek hatékony, gyors és megbízható véghezvitelében.

Számos alkalmazásnál emberi ítélőképesség nélkül lehetetlen valós képet kapni a felhasználói élményről és a használhatóságról. Ez különösen igaz a mobilalkalmazásokra, weboldalakra és játékokra, ahol a kézi tesztelők munkája nélkülözhetetlen, elvégre egy gép képtelen olyan visszacsatolást adni, amilyet egy ember tenne.

 

Miért jó választás a manuális tesztelői pálya?

A manuális tesztelés kifizetődő karrier lehet különösen azok számára, akik élvezik a problémamegoldást, képesek a részletekre való odafigyelésre és az analitikus gondolkodásra, és szeretnék biztosítani, hogy a kezükből kiadott termékek valóban megfeleljenek a legmagasabb szintű követelményeknek.

A szakma nagy előnye, hogy nem igényel programozási ismereteket, ugyanakkor az IT-ágazattól elválaszthatatlan, és a szakemberek iránti munkaerőpiaci igény folyamatosan nő. Ez a mesterséges intelligenciához is köthető, hiszen ahogy egyre több kódot ír az AI, egyre nagyobb számú tesztelőre van szükség, különösen a nem automatizálható funkciók tesztelésében. Egy másik, sokak számára vonzó aspektus, hogy sok esetben lehetőség van home office-ban dolgozni, megspórolva ezzel az ingázás idejét és fáradalmait, ami különösen a vidéken élők számára lehet előnyös.

Az elérhető bruttó átlagfizetés meghaladja a magyar átlagot: a fizetesek.hu szerint a manuális tesztelők bruttó havi átlagbére 600.000–900.000 forint között alakul.

Ha felkeltette érdeklődésedet ez a dinamikusan fejlődő, keresett és az informatika világába belépést biztosító szakma, szívesen látunk a szeptember 24-én induló manuális tesztelő képzésünkön, melyről részletes információt az alábbi linkre kattintva találsz: 

 

Tanfolyam részletek

 

HTML / CSS
28 Szept.
7 Október
5 November
Python
21 Szept.
9 Október
11 November
PHP
5 Szept.
28 Szept.
28 Október
Full-stack
28 Szept.
7 Október
5 November
C#
7 Október
11 November

Tanfolyam-naptár